نتایج جستجو برای عبارت :

جرم * سرعت * فاصله = سوختِ خدا!

با تفکر عمیق در مورد این موضوع، من فکر می‌کنم همان‌طور که نور کوتاه‌ترین فاصله‌ی فضایی را -زمانی که از یک محیط وارد محیط دیگر می‌شود- طی نمی‌کند، مسیری که دارای کوتاه‌ترین فاصله‌ی زمانی باشد (همان اصل فرما) را هم طی نمی‌کند. در واقع، چه چیزی می‌تواند بین زمان و مسافت اولویت قائل شود؟ نور نمی‌تواند مسیری که دارای کم‌ترین زمان است و مسیری که دارای کوتاه‌ترین فاصله است را به‌طور هم‌زمان طی کند. اما اصلن چرا نور باید یکی از این دو مسیر
چقدر این فاصله ها با هم و تا هم توی زندگی مهم میشن . فاصله ی آشتی تا قهر یا حتی قهر تا آشتی . فاصله ی لیوان آب با تخت . فاصله ی یزد تا مشهد . یا کرج تا تهران . حتی فاصله ی سامان تا روستای چم چنگ . فاصله ی طبقاتی ما با شما که همه میگن . یا حتی همین یه بند انگشت فاصله ی دوست داشتن تا تنفر . این فاصله ها که هیچ وقت معلوم نیست دقیقا چند ساعت یا چند روز طول میکشه تا برسی بهشون یا اتفاق بیافتن اما انقدری مهم هستن که تا همیشه تو یادت بمونن و گاهی همه ی راهی که رف
اگر تمایل دارید که نیم فاصله را در نرم افزار ورد تایپ کنید به راحتی این کار امکان پذیر است. اصلا چرا از نیم فاصله باید استفاده بشه ؟ 
چرا باید از نیم فاصله یا فاصله مجازی استفاده کنیم؟
از جمله موارد استفاده از  فاصله مجازی شامل موارد زیر می باشد:
استفاده از فاصله مجازی و نیم فاصله ظاهر آراسته و زیبایی به متن می بخشد و خواندن متن را نیز آسان تر می کند.
از جمله ویژگی های یک تایپیست حرفه ای این است که فاصله مجازی را در هنگام تایپ کردن رعایت کند.
به
می‌شود رفت ولی فاصله پایان دارد!عشق، غمیگن و پر از درد؟ نه! درمان دارد!
می‌شود با تو به ما بودنمان فکر کنیم ...دل به این جملهء من سخت تر ایمان دارد!
دست در دست و در آغوش، بخوابیم شبی ...این خیالات قشنگیست که جریان دارد!
من همانم که کسی مثل من عاشق نشود!قلب من عطر تو را بر تنش هر آن دارد!
قهر و اخمِ تو و جنگ و سرِ دعوا با هم،ارزشی بیشتر از خنده‌ی شاهان دارد!
گاهی از فاصله ها حال دلم بد شده‌استمی‌شود رفت ولی فاصله پایان دارد!
#فاصله_اجباری#میم_پناهی
دیروز گفت برنده رابطه های راه دور در اکثر مواقع فاصله است. حرفش منطقی و به نظر خودش دور از منظور بود اما به من حس بدی داد. حس ناامنی کردم. هیچوقت دلم نمیخواد از طرف آدم هایی که دوستشون دارم احساس ناامنی کنم.
و فاصله پدیده ای بیهوده بود!
شک، فاصله آدمو با ایمان زیاد می کنه در ابتدا. ولی وقتی که جوابشو پیدا کنی، از قبل هم نزدیک تر می شی، مطمین تر می شی.اینه که مهمه کِی، و به چی شک کنی. 
اگه بشه راهی پیدا کرد که شک کرد و از ایمان هم فاصله نگرفت، اون دیگه چی بشه!
در اصل، می شه شک نکرد، ولی سوال کرد. این دیگه فاصله هم ایجاد نمی کنه. همون مهسایی که بودم:عینک_آفتابی.
ولی باید مراقب بود، چون اگه تو سوال گیر کنی، تبدیل به شک می شه و اونوقتتتتت از ایمان فاصله می گیری.
از خودت!!
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی
توضیحاتی به دارندگان کارت هوشمند سوخت توصیه کرد که حداقل تا پایان تیرماه
یک بار با کارت سوخت شخصی خود سوخت‌گیری کنند. خبرگزاری
ایسنا: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی توضیحاتی به دارندگان کارت
هوشمند سوخت توصیه کرد که حداقل تا پایان تیرماه یک بار با کارت سوخت شخصی
خود سوخت‌گیری کنند.
ادامه مطلب
ﺳﺮﻋﺖ ﺁﻫﻮ 90 ﻠﻮﻣﺘﺮ ﺩﺭ ﺳﺎﻋﺖ ﺍﺳﺖ؛ﺩﺭ ﺣﺎﻟ که سرعت شیر 57 کیلومتر در ساعت ﺍﺳﺖ.ﺲ ﻄﻮﺭ ﺁﻫﻮ ﻃﻌﻤﻪ شیر می‌شود؟
"ﺗﺮﺱ" ،ترس ﺁﻫﻮ ﺍﺯ ﺷﺎﺭ ﺷﺪﻥ ﺑﺎﻋﺚ ﻣیشود ﻪ ﺍﻭ ﺑﺮﺍ سنجیدن فاصله خود با شیر مدام به "پشت ﺳﺮ" ﻧﺎﻩ ﻨﺪ،ﻭ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ همین سرعتش بسیار کم می‌شود! تا جایی که شیر میتواند به او برسد؛ یعنی ﺍﺮ ﺁﻫﻮ ﺑﻪ ﺸﺖ ﺳﺮﺵ ﻧﺎﻩ ﻧﻨﺪ طعمه ﺷﺮ نمیشود!
ﺍﺮ ﺁﻫﻮ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﺧﻮﺩ ﺍﻤﺎﻥ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ؛ ﻫﻤﺎﻧﻮﻧﻪ ﻪ شیر به نیرویش ایمان د

اینقدر در نوشتن خودم دقّت کرده‌ام به علائم نگارشی، به خصوص به نیم‌‌ فاصله‌ها (خود این نیم‌فاصله است یا نیم فاصله؟!) که یه لحظه دیدم تلویزیون داره تبلیغ میذاره، گاو و شیر و این قسم مسائل، ناخودآگاه زیر گاوه رو نگاه کردم (زیر عکس گاو منظور) که جمله‌ای که نوشته رعایت کرده فواصل رو یا نه... اینم از آخر و عاقبت ما... :) سر یه ماجرا، برای درست و روانخوانی از یکطرف کار به تشدید و اعراب‌گذاری رسیده حتّی... امّا در جریانی که، گاهی وسواس که بالاتر می
ﺳﺮﻋﺖ ﺁﻫﻮ 90 ﻠﻮﻣﺘﺮ ﺩﺭ ﺳﺎﻋﺖ ﺍﺳﺖ؛ﺩﺭ ﺣﺎﻟ که سرعت شیر 57 کیلومتر در ساعت ﺍﺳﺖ.ﺲ ﻄﻮﺭ ﺁﻫﻮ ﻃﻌﻤﻪ شیر می‌شود؟
"ﺗﺮﺱ" ،ترس ﺁﻫﻮ ﺍﺯ ﺷﺎﺭ ﺷﺪﻥ ﺑﺎﻋﺚ ﻣیشود ﻪ ﺍﻭ ﺑﺮﺍ سنجیدن فاصله خود با شیر مدام به "پشت ﺳﺮ" ﻧﺎﻩ ﻨﺪ،ﻭ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ همین سرعتش بسیار کم می‌شود! تا جایی که شیر میتواند به او برسد؛ یعنی ﺍﺮ ﺁﻫﻮ ﺑﻪ ﺸﺖ ﺳﺮﺵ ﻧﺎﻩ ﻧﻨﺪ طعمه ﺷﺮ نمیشود!
ﺍﺮ ﺁﻫﻮ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﺧﻮﺩ ﺍﻤﺎﻥ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ؛ ﻫﻤﺎﻧﻮﻧﻪ ﻪ شیر به نیرویش ایمان د
دوربین پاناسونیک Lumix GH5S نمونه ای دیگر از دوربین های پر طرفدار ساخته شده توسط این برند است که با سنسور سیموس کار می کند و به کاربران توانایی عکاسی و فیلم گرفتن بالایی را می دهد.
شما با این دوربین می توانید در هر سبکی از عکاسی کار کنید از پرتره گرافی تا عکاسی ورزشی و حیات وحش چرا که این دوربین عکاسی پاناسونیک دارای قابلیت تعویض لنز بوده و تنها با فشردن یک کلیک و چرخاندن لنز می توایند لنز دیگر با یک فاصله کانونی دیگر را رومز آن نصب کنید و در هر سبک
چنانچه شما مالک استخر هستید و می‌خواهید در هزینه قبوض خود صرفه‌جویی کنید، یکی از روش‌های انجام این کار، استفاده از پمپ‌های سرعت متغیر است. یک پمپ سرعت متغیر، این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که سرعت دورانی موتور پمپ خود را به حداقل مقدار موردنیاز برای گردش آب در استخر، کاهش دهید. استفاده از پمپ سرعت متغیر، می‌تواند تا ۹۰% موجب کاهش هزینه‌ انرژی شود. به کار انداختن پمپ سرعت متغیر در سرعت پایین‌تر، به معنی کاهش کیلووات یا انرژی مصرفی
۱۲. به سرعت برخیزید
اکنون با فاصله‌ای که از دشمن گرفته‌اید، لازم است به سرعت بلند شوید و هم‌زمان از خودتان محافظت کنید. در همان وضعیت دفاع شخصی ضربه و فرار – بخش قبل – قرار بگیرید؛ ولی این بار، به جای حرکت به سمت عقب، باسن‌تان را از سطح زمین بلند کنید. پای آزادتان را زیر خود قرار دهید و به گونه‌ای به پشت ببرید که بتوانید در وضعیت اسکات قرار بگیرید. در حالی که از زمین بلند می‌شوید، با دستان‌تان از صورت خود محافظت کنید.وضعیتی که در آن، شما ب
ویژگی‌های خاص هتل مدینه الرضا مشهد
در رزرو هتل مشهد به این موارد توجه نمایید.
استخر، سونا و جکوزی به صورت مجزا برای بانوان و آقایان به همراه استخر کودک
کتابخانه
اتاق ویژه جانبازان و معلولین
استفاده از کارت یکسان سازی
در این هتل دو مجموعه آبی مجزا برای استفاده بانوان و آقایان در طبقه ۱- هتل تعبیه شده است.این مجموعه‌ها با طراحی منحصر بفرد و دارا بودن محیطی آرام، با همه امکانات رفاهی و سالن بدن‌سازی و ماساژ آماده ارائه خدمات به مسافران عزیز
امکانات هتل میراژ کیش
روم سرویس
خدمات خانه داری
پله اضطراری
فکس، کپی، پرینت
خدمات باربری
اطفاء حریق
دستگاه واکس کفش
صندوق امانات
لاندری
لابی
نمازخانه
اجاره اتومبیل بدون راننده
گشت غیر رایگان ویژه ی میهمانان تور کیش
خدمات اینترنتی
پارکینگ با ظرفیت 10 خودرو
اتاق چمدان
جعبه کمک های اولیه
خدمات تهیه بلیط
تمامی اتاق های هتل دارای مبلمان، تلویزیون، تلفن، دوش، بالکن،آب معدنی، سرویس بهداشتی ایرانی، اتو، اسپیلت، سرویس فرنگی، آشپزخانه در سوئیت
کلاس دوم دبستان بودم که با یکی از نخستین و مهم‌ترین پرسش‌های فیزیکی زندگی‌ام روبه‌رو شدم. در جاده بودیم. پدرم پشت فرمان بود و من هم روی صندلی کناری او نشسته‌بودم. عادت داشتم وقت‌هایی که در جاده‌ایم خوراکی‌ای کنار دست‌م باشد؛ مخصوصن چیپس یا پفک! این‌بار چیزی نخریده‌بودیم. فقط چای داشتیم. از اول مسیر شروع کردم به اصرارکردن که جایی بایستیم تا چیزی بخرم؛ اما پدرم نایستاد. کم‌کم از شهر بیرون رفتیم، اما اصرارهایم به‌جای کم‌شدن، بیش‌تر ش
از آدم‌هایی که توی کارشون وجدان دارن، خوشم میاد. درست مثل استاد بانک . که گفت من باید تا فلان قسمت درس بدم و در جواب کسایی که گفتن ما راضی هستیم اگرم تا اون قسمت درس ندین، گفت برام مهم نیست اینجور رضایت! 
و یهو یادم افتاد و فکر کردم چه با وجدان!

پ.ن: و خودمو سرزنش نمیکنم بابت این رعایت نکردن فاصله و نیم فاصله و فلان. چون اینجا یه خونه‌اس؛ خونه‌امه و میخوام توی خونه‌ام نیم فاصله رعایت نکنم و حتی فاصله و میخوام ی جور باشه انگار شلوار راحتی پامه
آیا می دانید اینترنت 6G چیست؟ درحالی‌که اینترنت 5G در بسیاری از کشورها هنوز عملی نشده است، خبر می‌رسد محققان چینی مشغول کار روی نسل بعدی اینترنت بی‌سیم، یعنی 6G هستند.

وزارت علوم و تحقیقات چین اخیرا تحقیقات مقدماتی برای توسعه‌ی شبکه‌ی 6G را آغاز کرده است. متخصصان معتقدند سرعت 6G می‌تواند به یک ترابایت‌بر‌ثانیه یا ۸۰۰۰ برابر سرعت 5G برسد.

ده‌ها محقق و متخصص شامل دو گروه، گروهی از مدیران وزارتخانه‌های مرتبط و گروهی متشکل از ۳۷ متخصص از د
امروز تولدش بود، اگر اینترنت وصل بود اولین کاری که می‌کردم بی‌شک فرستادن پیام تبریک نبود. بجایش کیلومترهای فاصله‌مان را جستجو می‌کردم. راستش را بخواهی بعدش هم پیام نمی‌دادم... با خودم حساب کتاب می‌کنم ببینم تعداد پیام‌های‌مان در این سال‌ها بیشتر شده یا کیلومترهای فاصله‌اندازمان؟ می‌نشینم به شمردن بهارهایی که باهم و بیهم اینجا و آنجا خزان کردیم، ضرب و تقسیم جواب نمی‌دهد برای تخمین تعداد پیام‌ها. به فرودگاه‌ها فکر می‌کنم، به ج
امروز تولدش بود، اگر اینترنت وصل بود اولین کاری که می‌کردم بی‌شک فرستادن پیام تبریک نبود. بجایش کیلومترهای فاصله‌مان را جستجو می‌کردم. راستش را بخواهی بعدش هم پیام نمی‌دادم... با خودم حساب کتاب می‌کنم ببینم تعداد پیام‌های‌مان در این سال‌ها بیشتر شده یا کیلومترهای فاصله‌اندازمان؟ می‌نشینم به شمردن بهارهایی که باهم و بیهم اینجا و آنجا خزان کردیم، ضرب و تقسیم جواب نمی‌دهد برای تخمین تعداد پیام‌ها. به فرودگاه‌ها فکر می‌کنم، به ج
فرزندم
گاهی فاصله ما تا فرج ، فاصله ما تا عاشق شدن، فاصله ما تا وصال، فقط یک روز و بلکه کمتر از یک روز، استقامت است...
اما سالها رنج فراق و رنج ابتلائات تلخ را تحمل میکنیم... و ناله میزنیم...
هیچ اتفاقی به این اندازه دل کسانی که بر ما ولایت دارند را نمی سوزاند... 
وای از قبوری که خود را در آن محبوس ساختیم...
افزایش ۲ برابری سرعت اینترنت؛ با VDSL و بدون تعویض مودمبه گفته نائب‌رئیس هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، فناوری VDSL می‌تواند بدون تعویض مودم‌های ADSL، افزایش ۱.۵ تا دو برابری میانگین سرعت را فراهم کند و این افزایش سرعت با تعویض مودم تا ۷۰ مگابیت‌برثانیه هم امکان‌پذیر است.
به گزارش ایسنا، با جایگزینی فناوری ADSL که از سیم مسی تلفن برای ارسال اینترنت استفاده می‌کند با VDSL که از فیبر نوری بهره می‌گیرد، می‌توان سرعت اینترنت را تا حداکثر پنج ب
فاصله همه چیز رو خراب می‌کنه. شاید از چیزهای خیلی کوچیک شروع بشه، اما کم کم از ریشه خراب می کنه... شاید شروعش از حرف ھایی باشه که پشت تلفن می‌گیم و رو در رو نمی‌تونیم. شاید از اون روز که باید دستش رو می‌گرفتی و دیگه نگرفتی. شاید از «امروز وقت ندارم ببینمت»، «نشد جواب زنگت رو بدم» ، «گوشیم خاموش شد» ، «ساعت و تاریخ از دستم در رفت» شروع بشه. شاید حتی با وجود کنار ھم بودن، دنیا ھا فاصله بگیرن و ببینیم ھر کدوممون تو یه دنیای دیگه غوطه وریم.
فاصله از
یکی از مهمترین موضوعات و دغدغه ها برای مدیران سایت ها افزایش سرعت سایت می باشد. در صورتی که شما یک وب سایت داشته باشید بی شک می دانید که سرعت بارگذاری صفحات سایت چه موضوع حساسی می باشد. بنابراین تمام سعی خود را می کنید تا بتوانید سرعت را تا حد ممکن افزایش دهید.
ادامه مطلب
اگر فکر می‌کنید که در مطالعه کردن و کتاب خواندن مشکل دارید ابتدا باید ریشه این مشکل را پیدا کنید
اصلی ترین مشکل که کتاب‌خوان‌ها با آن درگیر هستند سرعت مطالعه کم است
برای اینکه بدانید که ایا سرعت مطالعه شما مناسب است یا خیر باید تست سرعت تندخوانی را انجام دهید که نحوه تست را در این صفحه به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم
آیا می خواهید تست سرعت خود را بسنجید؟ روی لینک زیر کلیک کنید.
http://shahbabaee.com/speedreading/

چگونه می توانیم سرعت تایپ خود را افزایش دهیم؟ شاید شما هم دوست داشته باشید که سرعت تایپتان را افزایش دهید برای این کار می توانید با چند تکنیکی که از سایت تایپو آورده شده است سرعت تایپتان را افزایش دهید. ادامه این آموزش را در لینک زیر برایتان قرار داده ام.
ادامه مطلب
اگر گوشی اندرویدی شما برنامه ها را با سرعت پایینی باز می کند ،و سرعت
سویچ کردن بین برنامه ها کاهش پیدا کرده است.قطعا نیاز به خواندن این مقاله
دارید ،قبل از خرید یک گوشی جدید، با انجام چند کار ساده ،سرعت گوشی خود را بالا ببرید. ادامه مطلب
تست سرعت تایپ
سلام
آیا دوست دارید بدونید چقدر سریع تایپ می کنید و سرعت تایپتون چقدر هست؟ یا دوست دارید بدونید در یک ساعت چند برگ a4 می تونید تایپ کنید و کلی آمارهای جالب دیگه؟ کافیه از طریق لینک زیر سرعت تایپتون رو تست کنید.
امروز قابلیت جدیدی به تایپو اضافه شده که از طریق اون می تونید سرعت و دقت تایپتون رو تست کنید و وارد رقابت تایپ بشین
برای تست سرعت تایپ کافیه به این لینک مراجعه کرده و تایپ فارسی یا انگلیسی رو تست کنید.

هم اکنون به لینک با
کاربر امروز بیش از هر زمان دیگری به سرعت نیاز دارد. اهمیت این موضوع آنجایی مشخص می شود که سرعت بارگذاری اطلاعات در سایت شما بیش از بقیه سایرین باشد. استفاده از ترفندهای خاص برای بالابردن سرعت بارگذاری کاری است که پیشنهاد می شود و شما می توانید از این راهکار در جهت افزایش بازدیدهای …
عمر مثل برق و باد داره می گذره.
سرعت رشد یک جنین گ، سرعت رشد یک نوزاد، به مراتب از سرعت رشد و کمال من بیشتر بوده، به چشم دیدم و به گوشت لمس کردم. 
علیرغم همه شهودات عمیق این سالها، حس می کنم ادب و عبرت و درس و نمره قبولی لازم رو از اتفاقات پشت سر بدست نیاوردم...
خدا کنه سنگی که سرم بهش می خوره بذای عبرت سنگ آخر نباشه و اصلا خدا کنه سنگ نباشه...
عمر مثل برق و باد داره می گذره.
سرعت رشد یک جنین گ، سرعت رشد یک نوزاد، به مراتب از سرعت رشد و کمال من بیشتر بوده، به چشم دیدم و به گوشت لمس کردم. 
علیرغم همه تجربیات عمیق این سالها، حس می کنم ادب و عبرت و درس و نمره قبولی لازم رو از اتفاقات پشت سر بدست نیاوردم...
خدا کنه سنگی که سرم بهش می خوره بذای عبرت سنگ آخر نباشه و اصلا خدا کنه سنگ نباشه...
پاراسل یا همان چترسواری از تفریحات دریایی مهیج و لذت بخش در جزیره کیش است.  وقتی شما سوار بر چتر پاراسل می شوید قایق مخصوص پاراسل شما را با سرعت توسط کابل های بلند و محکم می کشد تا از سطح دریا فاصله بگیرید. این ورزش تفریحی در سه ارتفاع  150 متری، 300متری و 500 متری انجام می شود و نسبت به ارتفاعی که انتخاب می‌کنید، قیمت هم متفاوت خواهد بود. با اینکه ارتفاع ۵۰۰ متر هیجان زیادی به ما می دهد اما دراین فاصله تقریبا هیچ راه ارتباطی با ناخدا وجود نخواهد د
امروز تصمیم گرفتم ازت دور شوم
از دورترین فاصله ها به چشمانی که نمیبینم. به دستانی که لمس نمیکنم. زل میزنم.
ازت دور می شوم تا به خودت نزدیک شوی
نزدیک نمی شوم که آزرده خاطر نشوی 
که فلبم تیکه تیکه نشود از زخم زبون زدنات
یه روز هایی از زندگی باید از هم فاصله بگیریم تا به درد هم زخم بیشتر نزنیم
نزدیک هم که باشیم درد بیشتر می شود و دور باشیم یه درد دیگر...
ازت دور می ایستم و درگیر نگاهی می شوم که ازم دریغ کردی
درگیر حرف هایی می شوم که ازم گرفتی
قشنگی فا
سرعت شاتر
قسمت دوم
 حالا در یک مسابقه فوتبال، اگر با سرعت شاتر بالا عکاسی نکنید، تمامی حرکات بازیکنان به صورت تار بوده که ممکن است برای یک عکس خبری جذاب نباشد. اما زمانی که باز هم در یک مسابقه ورزشی، مثلا در مسابقه اتوموبیل‌رانی که در شب برگزار شده است، با سرعت شاتر پایین عکاسی کنید، ردی از نورهای خودروهای در حال حرکت را ثبت میکنید که به خوبی سرعت و حرکت را در خود جای داده اند. البته نیاز به گفتن نیست که در سرعت های شاتر بالا، نور کمتری وارد س
ایرباس A321 ایرباس A321 بزرگترین عضو خانواده A320 هاست. در میان هواپیماهای تک راهروئه، این ایرباس به لحاظ قیمت، بهترین هواپیمای ممکن در میان ایرلاین‌های بین‌المللی است. این هواپیما که طول بدنه و فاصله‌ی بین بال‌هایش به ترتیب 44.51 و 34 متر است، در بهترین حالت می‌تواند با سرعت 871 کیلومتر در ساعت پرواز کند.
حداکثر قطر پولیش قطر160 میلی متر
حداکثر قطر پشتی به قطر150 میلی متر
مدار15 میلی متر
بدون سرعت بار2300-3800 دور در دقیقه
سرعت مدار ، بدون بار4600-7600 دقیقه بر دقیقه
ولتاژ باتری18 ولت
ظرفیت باتری2،5 / 5،0 Ah
اندازه (L x H)370 x 140 میلی متر
وزن بدون باتری2،1 کیلوگرم
سیستم مدیریت الکترونیکی (EMS) از دستگاه محافظت می کند، طول عمر را افزایش می دهد و راندمان را افزایش می دهدموتور بدون برس با بازده بیشتر و عمر طولانی ترصفحه نمایش ظرفیت باتری LEDدرایو ریسندگی رایگان برای
امکانات هتل لوتوس کیش
برخی از امکانات این هتل 3 ستاره عبارت است از :
خدمات خانه داری
صندوق امانات
تاکسی سرویس
اتاق چمدان
جعبه کمک های اولیه
خدمات CIP
لاندری
دستگاه واکس کفش
خدمات تور
خدمات بیدارباش
رمپ
پله اضطراری
کانتر گردشگری مسافران تور لحظه آخری کیش
تخفیف پارک دلفین ها
اتاق های هتل مجهز به مبلمان، سیستم تهویه مطبوع، مینی بار، ماهواره، سشوار، دمپایی، دراور، آباژور، حمام، تلفن، سرویس روزانه اتاق، بسته آرایشی و بهداشتی، سرویس بهداشتی فر
دو دوست به نامهای رامین و روزبه در دو روستای مختلف زندگی می کنند. فاصله این دو روستا از هم، 36 کیلومتر است. روزی این دو تصمیم می گیرند با هم ملاقات کنند. هر دو سوار دوچرخه هایشان می شوند و به سمت هم حرکت می کنند. آنها قصد دارند در نیمه راه به هم برسند. فرض می کنیم هر دو دقیقا با سرعت یکسان و ثابت 6 کیلومتر بر ساعت به سمت دیگری در حرکت است.

رامین، یک کبوتر دارد که دقیقا همزمان با حرکت خودش، به سوی روزبه و با سرعت ثابت 18 کیلومتر بر ساعت پرواز می کند. ک
ذهن شما مانند اقیانوس است.
گاهی پرخروش و گاهی آرامگاهی بی وقفه از فکری
به فکر دیگر می رود و گاهی افکار آهسته تر حرکت می کنند و فاصله ای میان
آنها می افتد.
مایندفولنس به دنبال تغییر سرعت بروز افکار نیست بلکه در
درجه اول به دنبال اینست که متوجه افکار ایجاد شده در ذهن خود باشید.
با یک
قدم فاصله گرفتن از افکار می توانید بر فراز امواج اقیانوس ذهنتان شناور
بمانید.
امواج همچنان وجود دارند. اما شما بهتر می توانید نمایش آنها را
تماشا کنید و اجازه
صندلی جلو رو خوابوندم ببرمش بیمارستان. گفت خوبم اما خوب نبود. گل رز سرخ خریدم ریختم تو بغلِ بی حالش. بیست شاخه...لبخند زد. بهش نگفتم اما حقیقت این هست که فاصله گل هایی که میتونیم به دست یک نفر بدیم با گل هایی که روی یک سنگ مزار براق برای همون آدم میگذاریم یک لحظه ست.
پنجم: کسب درآمد از طریق اجازه‌دادن به بدترین افراد برای اذیت‌کردن مخفیانۀ دیگرانماشین اصلاح توده‌ای رفتار برای کسب درآمد اجاره داده می‌شود. جهت‌دهی‌ها بی‌نقص نیستند، اما آن‌قدر قدرت دارند که برندها، سیاست‌مداران و دیگر نهادهای رقابتی، اگر به بنگاه‌های بامر پول ندهند، درواقع خودکشی کرده‌اند. باج‌گیریِ شناختیِ همگانی این‌گونه به‌وجود می‌آید و موجب می‌شود تا هزینه‌هایی که صرف بامر می‌کنند، روز به روز افزایش یابد.اگر کسی مستقی
هتل حیات شرق مشهد توضیحات و مشخصات
هتل حیات شرق مشهد هتلی سه ستاره واقع در ابتدای خیابان نواب صفوی و جنب هتل آرمان می‌باشد.این هتل در سال 1395 افتتاح گردیده است و در فاصله‌ای کمتر از 10 دقیقه پیاده‌روی تا حرم مطهر رضوی قرار دارد.هتل حیات شرق مشهد دارای 8 طبقه و 332 اتاق می‌باشد.
امکانات رفاهی هتل حیات شرق مشهد
رستوران هتل‌ها، همواره یکی از بخش‌هایی است که برای اکثر مسافرین اهمیت بسیاری دارد.این هتل با ظرفیت 300 نفر، دارای یک رستوران با انواع غذ
داد زد دنبالم نیاین، موندیم‌بیرون از بیمارستان، تنها رفت تو،چند دقیقه بعد زنگ زدم گفت باید چکاپ انجام بدن، سی تی اسکن، ریه، خون، سرفه زد قطع کرد. زنگ زدم گفت چهل دقیقه دیگه. چهل دقیقه می تابیدم و با سه چهار متر فاصله خانم جوانی هم می تابید، بابا کنار ماشین بود کسی آن طرف با فاصله ایستاده بود می گفت:" حالا خودش میاد بیرون." 
بعد چهل دقیقه اومد بیرون رنگ پریده بود ولی بیرون بود و همین طور که زیر لب می گفت:" منفی" خیره شده بود به زنی که با سه چهار مت
کلمات چه بیهوده خواهند بود وقتی دلتنگی
چه بیهوده دست و پا زدنی است کنار کسی که از خود دریغش کرده ای
یک دنیا فاصله است میان تو و کسی که به اندازه یک "سلام" با هم فاصله دارید
درست می گویم یا اشتباه...؟
شاید تو همان آدم من باشی
اما نه در این لحظه
نه در واپسای این حجم دلتنگی
گاهی اوقات، گناه کردن مثل پاشیده شدن آبه!در حالی که از کنار خیابون رد می شیم، یک ماشین با سرعت به چاله ی آبی می زنه...روزهای بـــارانی از کنــار چـاله چـوله ها رد نشیم!آب می پـاشه از سر تا نـوک پـامونو بایــد بشوریم؛همینه که میگن از کنار گنــاه رد نشو!درست مثل هوندایی با سرعت 120 رد میشه،و یهـــو می بینیم که همه ی زنــدگی مون رو بایــد بشوریم!
گاهی اوقات، گناه کردن مثل پاشیده شدن آبه!در حالی که از کنار خیابون رد می شیم، یک ماشین با سرعت به چاله ی آبی می زنه...روزهای بـــارانی از کنــار چـاله چـوله ها رد نشیم!آب می پـاشه از سر تا نـوک پـامونو بایــد بشوریم؛همینه که میگن از کنار گنــاه رد نشو!درست مثل هیـــوندایی با سرعت 120 رد میشه،و یهـــو می بینیم که همه ی زنــدگی مون رو بایــد بشوریم!
فاصله‌ی هستی و حقیقت، فاصله‌ی عشق و هیچ. اگر می‌توانی این فاصله را پشت سر بگذار و در ما شو. عقل می‌گوید تو نمی‌توانی و دل می‌گوید کار جز توانستن نیست.‌

فاصله‌ی دال و لام،
اگر می‌توانی این دو حرف وصل کن و با ما شو.
حلمی | کتاب لامکان 
موسیقی: (Sevak Khanagyan - Qami (Wind
یکی از قشنگ ترین شعرهای فاضل نظری به نظرم این شعر هست که اون بیت معروف « مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب ، در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست» توی این شعر اومده. سالها قبل این بیت رو شنیدم بودم و نمیدونستم از فاضل نظری هست. امشب بیت اولش روی زبونم بود و با خودم زمزمه میکردم
بی‌قرار توام و در دل تنگم گله‌هاستآه! بی‌تاب شدن عادت کم حوصله‌هاست
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آبدر دلم هستی و بین من و تو فاصله‌هاست
آسمان با قفس تنگ چه فرقی داردبال
امکانات هتل آپارتمان فضل مشهد
مرکز خرید
تاکسی سرویس
نمازخانه
لاندری
آنتن مرکزی
کتابخانه
پله اضطراری
خدمات تهیه بلیط برای میهمانان تور مشهد تابستان 98
صندوق امانات
رستوران با ظرفیت 120 نفر
لاندری
اتاق های هتل آپارتمان فضل مشهد مجهز به یخچال، تلویزیون، حمام، روم سرویس، امکان شارژ وسایل الکترونیکی، چای ساز، آشپزخانه، مبلمان، سرویس بهداشتی فرنگی و... می باشند.
موقعیت مکانی هتل آپارتمان فضل مشهد
آدرس هتل: خیابان شیرازی، شیرازی 24
همانطور که پیش
در گذشته، زمانی که تکنولوژی پیشرفته امروزی وجود نداشت، مردم و بخصوص اشخاصی مانند سیاحان، جهانگردان و … گاهی اوقات در یک گستره جغرافیایی و بخصوص شهرها و کشورهای بیگانه، از مکان دقیق خود با خبر نبودند و حتی گاهی نیز در بیابان‌ها ودریاها مسیر خود را گم می‌کردند. از سوی دیگر در دنیای قدیم، استفاده از ستارگان، قطب نما و سایر عوامل طبیعی تا اندازه‌ای راهگشای بشر بوده، ضمن اینکه همه این موارد، بطور کلی انسان عصر گذشته را مورد هدایت و راهنمایی
با نگاهی که تو داری بر من ،من از این قاعله رد خواهم شدتو زمن فاصله می گیری ومن  باز ازاین فاصله رد خواهم شدگرچه تاراج نگاه تو شده ،عمر ناچیز من وهستی منمن به یک ذره ی لطف تو مگر، باز از این قافله رد خواهم شددستهایت پرمهر ،دیدگانت پرنور،مقدمت عاطفه از جنس بلورباز هم با طپش قلب تو من، از در عاطفه رد خواهم شد
هتل آپارتمان مشهد
هتل آپارتمان مشهد , رزرو هتل آپارتمان مشهد , هتل آپارتمان های مشهد , قیمت هتل آپارتمان مشهد , رزرو هتل آپارتمان در مشهد  هتل آپارتمان پرنده سفید  مشهد یکی از هتل آپارتمان های نزدیک به حرم مطهر هست که از موقعیت مکانی مناسبی در مشهد الرضا برخوردار است. این هتل آپارتمان در خیابان امام رضا 5 با فاصله حدود 5 دقیقه پیاده تا حرم مطهر رضوی فاصله دارد . هتل آپارتمان ثقلین  مشهد یکی از هتل آپارتمان های نزدیک به حرم مطهر هست که از موقعیت
تابع setw: از این تابع زمانی استفاده می کنیم که بخواهیم به تعداد مشخص در صفحه خروجی فاصله یا space مشاهده کنیم. این تابع در کتابخانه iomanip که یکی دیگر از توابع کتابخانه ای است، تعریف شده است و دستور آن به صورت زیر است:
cout<< "پیغام" <<setw (مدنظر space تعداد);
نکته1: برای ایجاد فاصله به تعداد مشخص 8 فاصله (8 کاراکتر) از دستور 't\' استفاده می کنیم.
نکته2: برای ایجاد enter در صفحه خروجی در دستور cout از 'n\' استفاده می کنیم.
مثال: برنامه ای بنویسید که پیغام1 و با 3 فاصل
برند تامرون تواسنته به خوبی در سال های اخیر جمع زیادی از عکاسان را طرفدار خود کند ان هم به خاطر ارزان تر بودن محصولاتش در قبال کیفیتی باور نرکدنی که ارائه می دهند.  یکی از ان ها  لنز تامرون SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD است . 

شما با این لنز دید تازه ای نسبت به عککاسی پیدا می کنید فاصله کانونی 150 تا 600 میلیمتر سوژه های دوردست ها را به جلوی چشمانتان می آورد و این به معنای این است که لنز برای عکاسی ورزشی و حیات وحش ایده آل است. در کنار این ها به خاطر طولانی ود

چند وقت پیش سری جدید گلکسی اس ۱۰ به عنوان جدیدترین پرچمداران سامسونگ معرفی شدند و این دستگاه‌ها با خود قابلیت‌های زیادی را به بازار معرفی کردند. یکی از این قابلیت‌ها دوربین ToF است. ولی دوربین ToF چیست و چه کار می‌کند؟ 

در ادامه مطلب بیشتر بخوانید...

دوربین Time of Flight یا ToF برای خلق تصاویر بهتر از تکنیکی به نام تصویربرداری دامنه‌ای استفاده می‌کند. روش‌های مختلفی برای ثبت یک تصویر دامنه‌ای وجود دارد. دوربین ToF پرتو شدیدی از نور را در نظر
سرعت شاتر
قسمت اول
یکی از زیباترین و خلاقانه ترین بخش در سه گانه نوردهی، تنظیم سرعت شاتر است. در این جاست که یک عکاس کنترل تمام عناصر یک عکس را بدست میگیرد. درواقع با تنظیم این پارامتر خلاقانه میتوانیم به تصاویری خارق العاده در هر لحظه و در هر عکس دست پیدا کنیم.به طور ساده تر، وقتی در نظر داریم تمامی عناصر یک عکس ثابت و یا به عبارتی فریز شده باشند از سرعت بالای شاتر استفاده میکنیم و زمانی که میخواهیم برخی عناصر در حال حرکت، این نوع از حرکت خو
اسپید فورس یا به فارسی نیروی سرعت یک نیروی کیهانی است که مسئول هل دادن فضا و زمان به جلو است. این نیرو وابسته به سرعت و حرکت می باشد. اسپید فورس را حتما از سریال علمی و تخیلی به نام فلش می شناسید که منبع قدرتی است که شخصیت اصلی آن بدست آورده است.
ادامه مطلب
150mm F2.8 APO EX DG OS HSM Macro لنزی با قطعات بسیار عالی از لحاظ کیفی که برای دوربین های فول فریم دیزاین گردیده است که در بسیاری از دوربین ها توان افزایش فاصله کانونی تا 225 میلی متر را دارد. این لنز از تکنولوژی OS برند سیگما استفاده می کند و همچنین عنصری چند لایه المنت های اپتیکالی را پوشانده است و سبب کاهش پدیده های روح زدگی و فلیر می شود و علاوه برا محافظت شارپنس تصویر را هم بالا می برد.
موتور فوکوس به کار رفته از نوع HSM می باشد که اتوفوکوسی بی صدا و پر سرع
جلد اول ...قسمت یازدهم
شروع به بررسی اطراف کردم دیدم که از پشت درختان چیزی با سرعت
زیادی رد شد ، بعد ناپدید شد خیلی سریع بود و نمیتوانستم تشخیص بدم چیه ،
سریع به این طرف و اونطرف میرفت .ترسیده بودم چند قدمی به عقب رفتم و به سث رسیدم خودمو بهش فشار میدادم تا از خطر رو به رو در اما باشم.سث گفت: چرا به من چسبیدی کمی فاصله بگیر این همه جا هست برای رفتن.گفتم : تو خطری احساس نمیکنی؟
ادامه...

روزی دو مرد جوان نزد استادی امدند واز او پرسیدند: فاصله  بین دچار
  مشکل شدن تا راه حل یافتن برای حل مشکل چقدر است؟استاد اندکی تامل کرد وگفت: فاصله مشکل یک فرد وراه نجات او از آن مشکل برای  هر شخصی به اندازه فاصله زانوی او تا زمین است.  آن دو مرد جوان گیج وآشفته رفتند وبیرون مدرسه به بحث وجدل پرداختند.اولی گفت:منظور استاد معرفت این بوده است که باید به جای روی زمین نشستن از جابرخاست وشخصا برای مشکل راه حلی پیداکرد.با یک جا نشستن وزانوی غم بغ
همانطور که اشاره کردیم، برای محاسبه شیب پله برقی و نیز سرعت آن استاندارد های مشخصی وجود دارد. بر طبق استاندارد EN115 زاویه شیب پله ‌برقی بستگی به ارتفاع آن یعنی فاصله کف تا کف دو طبقه متوالی دارد. یعنی اگرارتفاع پله برقی کمتر از 6 متر باشد، شیب پله نمی‌تواند بیش از °35 باشد. بیشتر سازندگان پله برقی، شیب پله ها را فقط با دو زاویه °30 و °35 می‌سازند. در تنظیم سرعت نیز به این مساله توجه می شود که مسافران ممکن است ترس از ارتفاع داشته باشند. لذا سرعت پله
امکانات هتل آپارتمان سفرای طلایی مشهد
برخی از امکانات این هتل آپارتمان به شرح ذیل می باشد:
لابی
مجموعه آبی
لاندری
تاکسی سرویس
فروشگاه
پذیرش 24 ساعته
نمازخانه
گشت درون و برون شهری برای زائرین تور مشهد تیر ۹۸
فکس، فتوکپی
اتاق چمدان
پله اضطراری
دستگاه واکس کفش
اتاق های هتل آپارتمان سفرای طلایی مشهد شامل امکاناتی از قبیل دراور، آشپزخانه، چای ساز، یخچال، مبلمان، سرویس بهداشتی ایرانی، روم سرویس و... می باشند.
موقعیت مکانی هتل آپارتمان سفرای طلا
امکانات هتل آپارتمان شهریار مشهد
لابی
تاکسی سرویس
صندوق امانات
لاندری
پله اضطراری
اتاق چمدان
آنتن مرکزی
گشت نیم روزی
پرینتر، فتوکپی، فکس
آژانس مسافرتی
دستگاه واکس کفش
پذیرش 24 ساعته
نمازخانه
خدمات تهیه بلیط
اتاق های هتل آپارتمان شهریار مشهد برای مسافران تور مشهد دارای تلویزیون، یخچال، دراور، لوازم بهداشتی، کمد لباس، مبلمان، شبکه پخش فیلم، روم سرویس می باشند.
موقعیت مکانی هتل آپارتمان شهریار مشهد
آدرس هتل: خیابان امام رضا، امام رضا 8، پش
|-----------------------DLWORLD|-----------------------|
اگر کامپیوترتان قدیمی است یا سرعت آن پائین آمده است، نگران نباشید. توسط این ترفند شما می توانید سرعت کامپیوترتان را در هنگام بالا آمدن ویندوز تا 70 % افزایش دهید.

برای این کار :
ابتدا بر روی Start کلیک کنید و گزینه ی Run را انتخاب نمائید و در کادر مربوطه تایپ کنید : msconfig سپس پنجره ای باز می شود. وارد سر برگ Startup شوید.
ملاحضه می کنید که در این قسمت لیست برنامه هایی که باید در هنگام بالا آمدن ویندوز اجرا شوند را ملاحضه م
چند روز پیش سری جدید گلکسی اس ۱۰ به عنوان جدیدترین پرچمداران سامسونگ معرفی شدند و این دستگاه‌ها با خود قابلیت‌های زیادی را به بازار معرفی کردند. یکی از این قابلیت‌ها دوربین ToF است. ولی دوربین ToF چیست و چه کار می‌کند؟ 
در ادامه مطلب بیشتر بخوانید...
دوربین Time of Flight یا ToF برای خلق تصاویر بهتر از تکنیکی به نام تصویربرداری دامنه‌ای استفاده می‌کند. روش‌های مختلفی برای ثبت یک تصویر دامنه‌ای وجود دارد. دوربین ToF پرتو شدیدی از نور را در نظر گرفته
هر آدمی دوبار می میرهیه بار وقتی عشقشو از دست میده، یه بار وقتی از دنیا میره.کاش فاصله ای بین این دو مردن نباشه.تحمل این فاصله خیلی دشواره.(فرهاد قائمیان/سریال تاریکی شب، روشنایی روز)اینکه اینو از زبون یه مرد میشنوم تو این سریال،سخته برام واقعا
میون این عصر شلوغ که تلاش میکنیم به یه جایی برسیم که عقب نمونیم دو تا سوال خیلی مهم ذهن آدمو به چالش میکشه یکی این که به کجا برسیم؟ و یکی دیگه اینکه از چی عقب نمونیم؟بعضی وقتا توی این شلوغیا یادمون میره که خودمون از زندگی چی میخوایم و چی باعث میشه که از این جا بمونیم و عقب افتاده بشیم.
خیلی از کسایی که میتونیم کنارشون توقف کنیم و از کنارشون بودن لذت ببریم توی رد شدن های از سر عجله از دستشون میدیم اونایی که چیزی به ما میدن که شاید کلی از زندگیمون
امکانات هتل آپارتمان شباهنگ مشهد
نمازخانه
لاندری
صندوق امانات
تاکسی سرویس
جعبه کمک های اولیه
خدمات خانه داری
اتاق چمدان
اتاق تلفن
پرینتر، فتوکپی، فکس
آشپزخانه مرکزی
گشت نیم روز (با هزینه) برای زائرین تور مشهد تیر ۹۸
پله اضطراری
دستگاه واکس کفش
خدمات تهیه بلیط
فروشگاه
خدمات باربری
سیستم اعلام حریق
خدمات بیدار باش
اتاق های هتل آپارتمان شباهنگ مشهد دارای تلویزیون، یخچال، سرویس بهداشتی فرنگی، حمام، دمپایی، آباژور، دراور، صندوق امانات دا
میون این عصر شلوغ که تلاش میکنیم به یه جایی برسیم که عقب نمونیم دو تا سوال خیلی مهم ذهن آدمو به چالش میکشه یکی این که به کجا برسیم؟ و یکی دیگه اینکه از چی عقب نمونیم؟بعضی وقتا توی این شلوغیا یادمون میره که خودمون از زندگی چی میخوایم و چی باعث میشه که از این جا بمونیم و عقب افتاده بشیم.
خیلی از کسایی که میتونیم کنارشون توقف کنیم و از کنارشون بودن لذت ببریم توی رد شدن های از سر عجله از دستشون میدیم اونایی که چیزی به ما میدن که شاید کلی از زندگیمون
بررسی تصادفات رانندگی نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از تصادفات ناشی از ترمز دیرهنگام راننده و یا بی‌توجهی وی به اطراف و درنتیجه عدم ترمز‌گیری از سوی او است.
  این مسأله شاید در نگاه اول غیر‌قابل حل به‌نظر برسد اما خودروسازان با فناوری جدید توانسته‌اند این مشکل را تا حد زیادی حل کنند که حاصل آن EBA است. این سیستم با نام کامل Autonomous Emergency Brake یا ترمز اضطراری خودکار وظیفه دارد در مواقعی که راننده توجه لازم را ندارد و یا دیرتر از زمان لازم ترمز می‌کن
همونطور که می دونید ویندوز اجازه ساخت یک پوشه (یا Directory) با نام فاصله (white space) رو نمیده ولی میشه این کار رو با خط فرمان انجام داد. کد های زیر رو حتما امتحان کنید (به جای X هر حرفی می تواند باشد):
md "X:\ \"
و سپس
md "X:\ \test"
این دو کد در خط فرمان باعث ایجاد یک پوشه به اسم فاصله می شود. حالا برید و ببینید ویندوز چه باگهایی سر این پوشه می ده. اول که  پوشه رو باز می کنید چون کارکتر فاصله در آخر آدرس هست مرورگر فایل ویندوز (Windows Explorer) دچار یک اشتباه لپی شده و فاصله
دوباره فاصله افتاده بین فاصله هانسیم یاس رسیده میان سلسله ها
دوباره بر سر سجاده قبله گم کردمتویى بهانه ى عالم براى نافله ها…
به هرکجا بروى بوى عشق مى پیچدتو ماه و اختر و شمسى براى قافله ها
تویى که مریم عذرى شده ثنا گویتتویى که راز خدایى…جواب مسئله ها
در نوشته‌های قبل افزایش سرعت با مم‌کشد  را شرح دادیم. در این نوشته با یکی دیگر از راه‌های افزایش سرعت پایگاه‌داده در لینوکس آشنا می‌شویم. بعضی از برنامه‌ها و سرویس‌ها بصورت متناوب و به کرات فایل‌ها و دایرکتوری‌ها را می‌خوانند  (مانند سرویس MYSQL و سایر برنامه‌های مدیریت پایگاه داده). با توجه به اینکه خواندن و … افزایش سرعت پایگاه‌داده با حذف خصوصیت atime
منبع : وبلاگ ایران سرور
سیستم حمل و نقل قطاری KTX
کره جنوبی به خاطر سیستم حمل و نقل خودش خیلی معروفه البته کشور هایی مثل چین و ژاپن خیلی زود تر از کره به فناوری حمل و نقل سریع دست پیدا کردن. یکی از معروف ترین سیستم های حمل و نقل توی کره جنوبی KTX هستش که خارجی هایی که به کره میرن غیر ممکنه یه بار امتحانش نکنن.
این سیستم ییه سیستم قطاری ریلی هست که سرعتش بالای 300 کیلومتر بر ساعته و خیلی از مردم از اون برای رفتن از سئول به بوسان استفاده میکنن.فاصله سئول تا بوسان (جنوبی ترین ش
انواع متفاوت سنسورهایی که بیشترین کاربرد را دارند، بر اساس کمیت طبقه بندی میشوند. مانند سنسورهای جریان الکتریکی یا پتانسیل یا مغناطیسی یا رادیویی ، سنسور رطوبت ، سنسور سرعت سیال یا جریان ، سنسور فشار ، سنسورهای حرارتی یا گرما یا دما ، سنسورهای مجاورت ، سنسورهای نوری ، سنسورهای موقعیت ، سنسور شیمیایی ، سنسور محیط ، سنسور سوئیچ مغناطیسی و غیره

کاربردهای انواع سنسور
کاربردهای انواع سنسورهای مختلف مانند کاربرد سنسور سرعت برای هماهنگ سازی
فاصله کاشت درختان میوه:
فاصله کاشت به نوع پایه ، نوع هرس ،خاک ،نوع درخت و منطقه کاشت بستگی دارد. 
نوع پایه:
اولین نکته در فاصله کاشت درختان میوه پایه درخت است . 
معایب کاشت درختان میوه با فاصله نزدیک:
اگر فاصله کاشت درختان میوه کم باشد مثلا در باغات قدیمی باعث می شود شاخ و برگ درختان در هم نفوذ کنند و در نتیجه سایه روی شاخه های درخت دیگر ایجاد شود و نور به اندازه کافی به تاج درخت نرسد و کیفیت محصول کاهش پیدا کند و ثمر آوری و گل انگیزی کم و جوانه ه
در این آموزش قصد داریم به شما چند راه حل برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی معرفی کنیم.اکثر مردم در ایران هنوز از گوشی های رده پایین و ارزان قیمت و قدیمی استفاده میکنند درست است که سیستم آنها اندروید است اما از سرعت کمتری نسبت به گوشی های جدید و پیشرفته برخوردار هستند.حتی ممکن است این کندی سرعت در برخی گوشی های رده بالا پس از نصب برنامه های سنگین رخ دهد که در ادامه با چند روش نسبت به افزایش سرعت گوشی های اندرویدی آشنا خواهیم شد با میبایل همرا
کابل شبکه لگراند
شرکت لگراند یک شرکت فرانسوی می باشد که سالیان درازیست در زمینه تولید لوازم شبکه و سوییچ ها در جهان فعالیت دارد. در سال 2011، شرکت لگراند بزرگترین تولیدکننده جهان در زمینه تولید سوییچ ها و پریزها بود. شرکت لگراند دارای نمایندگی های قانونی و کارخانه های متعدد در سرتاسر دنیا می باشد. از جمله محصولات پرفروش این شرکت، کابل شبکه لگراند است.     کابل شبکه لگراند     در گذشته و در سیستم های قدیمی تر، از سایزCAT1  الی CAT5 در بازار ارایه
سرعت سرور مجازی
سرعت یک سرور مجازی بستگی به عوامل زیادی دارد، برای مثال زمانی که توسط هاستینگ وب سایت شما تحویل داده می شود، سرور مجازی شما خام می باشد حالا اگر این سرور از لینوکس استفاده کند یا ویندوز سرعت آن بسته به میزان منابعی که مشغول می کند متغیر می باشد. یکی دیگر از عواملی که در سرعت سرور مجازی تاثیر زیادی دارد، میزان پردازشی است که شما از سرور لازم دارید.
همه مون تو زندگی روزهای سختی داشتیم،
یه نگاه به دور و برم می کنم. شلوغه همش سر و صدا به هم ریختگی بی نظمی بحث
کلافه میشم، برای بهتر کردن اوضاع هزاران باز تلاش می کنم و باز هم نتیجه همونیه که بوده.
گاهی ادم خسته میشه
دلسرد میشه
خیلی بده ای حال این حس
هی فاصله ش با دوستاش خونواده ش بیشتر میشه
تا حایی که دلس می خواد به قول سوگند یه بلیط یه طرفه بگیره و بره...!
حداکثر قطر پد پرداخت80 میلی متر
حداکثر قطر پشتی به قطر75 میلی متر
مدار12 میلی متر
بدون سرعت بار1800-5500 دور در دقیقه
سرعت مدار ، بدون بار3600-10800 دقیقه
ورودی برق700 وات
توان خروجی420 وات
اندازه (L x H)320 x 120 میلی متر
طول کابل4،0 متر
وزن2،1 کیلوگرم
افزودن به سبد خرید

کنترل ریزپردازنده VR: با کنترل سرعت ثابت tachogenerator ، شروع نرم ، محافظت مجدد پس از قطع برق ، محافظت از اضافه بار ، نظارت بر دما و انتخاب سرعت
درایو آزاد چرخش برای به پایان رساندن آزاد هولوگرام
مدار
وقتی یه ماشین مدل بالا از پشت میاد می‌چسبونه به ماشینم،
تمام وجودم بهم میگه پاتو یهو بذار رو ترمز که بزنه بهت!
وقتی خدا تومن پیاده شد و خسارت منو خودش رو داد و قیمت ماشینش نصف شد، میفهمه که باید فاصله طولی رو رعایت کنه!!

+قول میدم تمام تلاشم رو بکنم که هیچوقت این کار رو نکنم!
باید فاصله بگیرم از خودم ..از خودم و از وزوزهای توی سرم خسته شدم .. از لقمه های آماده ای که

فرود میاد توی مخم وسط درس خوندن و دست کاری میکنه اعصابم رو تا حدی که عصبانی ام کنه مثل یه گرگ زخمی رفتار کنم با زندگیم .
باید فاصله بگیرم و نگاهش کنم به آدمی که ساختم یا گداشتم ساخته بشه
یه مترسک تنها یا هر چیز ناشناخته دیگه . میدونم که خیلی براش کم گذاشتم خیلی

این افزونه که بهش  DPPP هم گفته میشه، یکی از افزونه های افزایش سرعت وردپرس هست که کاربرد بالایی داره. 

نحوه عملکرد این پلاگین نسبت به بقیه افزونه ها کمی متفاوته. چطور؟

وقتی که شما افزونه‌ای مثل پلاگین فرم ساز رو روی سایت نصب میکنین و به کمک اون چند فرم در صفحه درباره ما، تماس با ما و صفحات لندینگ پیج سایت میسازین، تصور میکنین که کدهای این افزونه صرفا توی همین صفحات وب سایت مورد استفاده قرار میگیرن، اما اینطور نیست! 

کدهای CSS و JS این پلاگ
‏همه این نشانه‌های نگارشی، در فارسی و اکثر زبان‌ها، به کلمه پیش از خود می‌چسبند و با کلمه بعدی فاصله دارند:
. نقطه، ویرگول؛ نقطه‌ویرگول: دونقطه؟ علامت پرسش! علامت تعجب» گیومه بسته) پارانتز بسته] کروشه بسته} آکولاد بسته
‏اما علایم زیر، کاملا بر عکسند و از کلمه قبلی فاصله دارند و به کلمه بعد از خود می‌چسبند:
« گیومه باز( پارانتز باز[ کروشه باز{ آکولاد باز
البته یک استثنا برای پارانتز باز داریم. مثلا: آن کتاب(ها) را بخوان.
یعنی معلوم نیست که یک
امشب نزدیک بود چش و چار (منظورم همون چشم هس ) دو نفر رو کور کنم. با یه کوچولو فاصله
اولین  چشم توی پیاده رو بود. کیفم روی دستم بود و تند تند راه میرفتم.حدود ۳۰ نفری خانم روبروی مدرسه دخترونه ایستاده بودن. با سرعت از کنار همه گذشتم (با حرکت مارپیچ ).یه لحظه کیفم خورد به یه چی. برگشتم نگاه کردم یه پسر بچه کوچولو بود و داشت کلاهشو جا به جا میکرد 
اگه اون کلاه لبه دار نبود بندهای آویزون از کیفم به چشمش میخورد :|
دومین چشمم هم توی مسجد بود. با سرعت چادر تا
خیلی اتفاقات در زندگی هست که در لحظه دردناک جلوه میکنه اما با گذر زمان ثمر میده و طور دیگه ای به چشم میاد.گاهی از دور که به یک شکست نگاه کنی و جزئی نگری رو پشت سر بگذاری یک موفقیت می بینی. 
زمان دادن و فاصله گرفتن باعث میشه از نظرگاه تازه ای به خودت و جهان نگاه کنی؛ فاصله گرفتن از هر اونچه که بخش مهم جهانت بوده یا هست.
سنسورهایی که برای تشخیص سرعت یک شی یا وسیله نقلیه استفاده می شوند ، به عنوان سنسور سرعت نامیده می شوند. سنسورهای مختلفی برای تشخیص سرعت وجود دارد مانند سنسورهای سرعت چرخ ، سرعت سنج ، LIDAR ( ترکیب رادار و نور لیزر) ، رادار سرعت زمین، رادار داپلر، شاخص سرعت هوا و غیره.

کاربرد سنسور سرعت
پروژه مبتنی بر میکروکنترلر PIC برای هماهنگ سازی سرعت موتورهای چندگانه در صنایع با استفاده از فناوری بی سیم یکی از کاربردهای روتین سنسور سرعت است. یکی از موتور
هتل آپارتمان صادقیه مشهد
یکی دیگر از هتل آپارتمان های نزدیک به حرم مطهر امام رضا (ع) هتل آپارتمان صادقیه مشهد نام دارد. این هتل آپارتمان در سال 1389 شروع به کار کرده و در سال 1393 مورد بازسازی قرار گرفته است، این هتل در فاصله ی 300 متری از حرم واقع شده به طوری که این فاصله در حدود 5 دقیقه پیاده روی می باشد. و همین موضوع سبب برتری این هتل آپارتمان در بین هتل های مشهد می باشد. هتل آپارتمان صادقیه مشهد از 7 طبقه و 30 واحد اقامتی تشکیل شده است. پرسنل مجرب ای
آنها که راه می افتند تازه به خطرها می رسند و آنها که شتاب بر می‌دارند، باید حتی لرزش ها را کنترل کنند؛
چون در سرعت های زیاد یک دهم ثانیه انحراف، سی هزار کیلومتر انحراف است
و این است که یک کبر، یک حرص، یک بخل و یک حسد و یک شتاب، شیطان و آدم و پسر آدم و یونس را از عظمت های زیاد به تبعید ها و زندان ها گرفتار نمود.
اما ما با این که جامع الشرایط هستیم و تمام اینها را با هم داریم، هنوز زندانی شکم ماهی ها نگشته ایم.
تفاوت در همان سرعت و شتاب است.
در سرع
افزایش سرعتافزایش سرعت از دیر باز همیشه مورد توجه بوده است. اهمیتی ندارد که تلفن همراه شما به روزترین موبایل نسل حاضر باشد. اهمیتی ندارد که وسیله نقلیه شخصی شما پرسرعت ترین خودرو دنیا لقب گیرد.
زمانی که بحث بهبود عملکرد دستگاه و افزایش سرعت پیش می آید همگان گوش هایشان را تیز می کنند! این ویژگی از ذات انسان نشأت می گیرد. کمال طلبی و سیری ناپذیری در سرشت انسان نهفته است.
این سرشت نه تنها عیب نیست بلکه وجود آن موجب پیشرفت مداوم تکنولوژی می باشد.
خدایا درد تویی 
درمان تویی 
خدایا دوست دارم همه اتفاق های خوب دنیا برای همه بیفته 
خدایا همه آدما رو به خودشون متکی کن 
خدایا مواظب من باش...معبود من...بعد از سال ها وجودت رو حس کردم..
خدایا منو زرنگ کن...بهم قدرت بده و تمرکز تا بتونم کارام رو انجام بدم 
خدایا من و بنیامین رو زود بهم برسون ک فاصله ای پیش نیاد ...
خدایا اگر فاصله ست بینمون ناشکر نیستم خدا، دلامون همیشه بغل هم باشه 
اوسکریم عاشقتم...
دانلود فیلم Five Feet Apart 2019 پنج فوت فاصله با دوبله فارسی

نام: پنج فوت فاصله Five Feet Apart
 IMDb 7.2/10
ژانر: درام | عاشقانه

نوع فیلم: سینمایی
محصول: آمریکا فوت فاصله
کارگردان: جاستین بالدونی
ستارگان: کول اسپراوس، هالی لو ریچاردسون، مویسس آریاس، امیلی بالدنی
سال تولید: 2019 میلادی
زبان: فارسی (دوبله فارسی)
مدت زمان : 112 دقیقه
داستان فیلم:
در فیلم Five Feet Apart ، دو نوجوان مبتلا به بیماری فیبروز سیستیک، در یک
بیمارستان با یکدیگر دیدار می‌کنند و دلباخته یکدیگر می‌
می‌شود فاصله میان چشم‌های شما کمتر خودش را نشان دهد چون خط چشم این فاصله را می‌پوشاند.
آموزش خط چشم اگر چشم های ریز دارید :
برای درشت جلوه کردن چشم‌ها بهتر است هم بالای چشم خط بکشید و هم پایین آن چون به طور کلی وقتی خط چشم پایین بکشید چشم‌ها درشت‌تر جلوه می‌کنند.
اگر چشمانی گرد دارید :
شما باید نیمه ابتدایی چشم را خطی بسیار باریک بکشید و بعد به مرور تا انتها آن را پهن کنید. درضمن بهتر است گوشه خارجی چشم را بکشید تا چشم کشیده‌تر به نظر برس
مرد میانسالی وارد فروشگاه اتومبیل شد. BMW آخرین مدلی را دیده و پسندیده بود؛ پس وجه را پرداخت و سوار بر اتومبیل تندروی خود شد و از فروشگاه بیرون آمد. 
قدری راند و از شتاب اتومبیل لذّت برد. وارد بزرگراه شد و قدری بر سرعت اتومبیل افزود. کروکی اتومبیل را پایین داد تا باد به صورتش بخورد و لذّت بیشتری ببرد. چند شاخ مو بر بالای سرش در تب و تاب بود و با حرکت باد به این سوی و آن سوی می‌رفت. پای را بر پدال گاز فشرد و اتومبیل گویی پرنده‌ای بود رها شده از قفس.
متن ترانه علی فروغی شاد به نام فاصله

تو خیالم اینجانشستی کنارم میگم از فرداهامیخندی نداری باور به رویاهامباور به رویاهامگوش میدی به منچشمات و میبینم که دیگه نیست مال مندنیای تو بودم گذشت دوران منگذشت دوران منمن میدونم که نیستم لایق چشمای تومن تلاش کردم ولی انگار نمیشم مال توبین دنیاهای ما از اولش فاصله بودمن بهت حق میدم پای من نسوز راحت برومن میدونم که نیستم لایق چشمای تومن تلاش کردم ولی انگار نمیشم مال توبین دنیاهای ما از اولش فاصله بود

مردى متوجه شد که گوش همسرش سنگین شده و شنوائیش کم شده است.
به نظرش رسید که همسرش باید سمعک بگذارد ولى نمیدانست این موضوع را چگونه با اودر میان بگذارد. بدین خاطر، نزد دکتر خانوادگیشان رفت و مشکل را با او درمیان گذاشت. دکتر گفت براى این که بتوانى دقیقتر به من بگویى که میزانناشنوایى همسرت چقدر است آزمایش ساده اى وجود دارد. این کار را انجام بده و جوابش را به من بگو:«ابتدا در فاصله ٤ مترى او بایست و با صداى معمولى مطلبى را به او بگو.اگر نشنید همی
هواکش بین کانالی 10سانت VORTICE مدل CA

هواکش بین کانالی ورتیس مدل CA 100MD با ابعاد کانال ورودی و خروجی 10سانت و
هوادهی 340مترمکعب برساعت در دوربالا و 220مترمکعب برساعت در
دورپایین دارای صدای کم(43.2dBدوربالا، 32.2dB دورپایین) و عایق بندی جذب انرژی
صوتی می باشد.
هواکش 10سانت بین کانالی ورتیس دارای دو سرعت 1730-2450 با توان مصرفی
85W دردوربالا و 60W در دورپایین، تکفاز220V و با شدت
جریان 0.4A در دوربالاو 0.3A دردورپایین می باشد.
هواکش 10سانت بین کانالی ورتیس 
به گیربکس حلزونی، گیربکس کاهنده نیز گفته می شود . این گونه گیربکس ها از چرخ دنده های حلزونی، شفت ها، یاتاقان ها و قاب های جعبه ای تشکیل شده اند .
 چرخ دنده ، شفت و یاتاقان توسط پوسته جعبه کنار هم نگه داشته می شوند. بنابراین ، محفظه گیربکس باید از سختی کافی برخوردار باشد. 
این گیربکس ها در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. از این گونه گیربکس ها برای انجام فعالیت های سنگین استفاده می شود .
از گیربکس های حلزونی برای بدست آوردن کاهش سرع
تنها چیزی که درباره دختر های دیگر برایم واضح و آشکار است این است که باید ازشان فاصله بگیرم وگرنه روح و روانم را برای همیشه نابود میکنند. دلیلش را نمیدانم. نمیدانم حاصل عملکرد پاتولوژیک ایشان است یا پاسخ اشتباهی در ناخودآگاه خود به وجود و رفتار هایشان میدهم. نمیدانم، اما به هر حال، باید فاصله بگیرم. از هر نظر.
آپشن های غیر فعال در 206 و قابل فعال شدن با دیاگ :1⃣آلارم سرعت، با قابلیت انتخاب سرعت مورد نظر به منظور هشدار2⃣روشن شدن خودکار فلاشر(جفت راهنما در اصطلاح) در زمان ترمز شدید3⃣روشن شدن نور بالا و نور پایین به صورت همزمان، در زمان استفاده از نوربالا دائم4⃣قفل شدن خودکار درب ها با افزایش سرعت به 10 کیلومتر در ساعت5⃣قفل شدن خودکار قفل درب ها در صورتی که بعد از باز کردن قفل مرکزی، به مدت 30 ثانیه هیچ یک از درب های خودرو باز نگردد.6⃣روشن شدن خودکار برف
معرفی سایت GTmetrix و افزایش سرعت سایت
در این مقاله شما آموزش سایت جی تی متریکس را بصورت کامل مطالعه خواهید کرد. معرفی سایت GTMetrix و کاربرد سایت GTMetrix در افزایش سرعت سایت را خواهیم گفت. در ادامه نیز به نحوه رفع خطای سایت GTMetrix اشاره می‌کنیم. زمانیکه در گوگل، سایت GTMetrix را جستجو می‌کنیم اغلب جستجوها مربوط به سایت GTMetrix چیست است. این یعنی خیلی از ما هنوز نمی‌دانیم که سایت GTMetrix چیست و کاربرد سایت GTMetrix در کجاست. به همین دلیل ما در تیم پشتیبانی و تولید محت
معرفی سایت GTmetrix و افزایش سرعت سایت
در این مقاله شما آموزش سایت جی تی متریکس را بصورت کامل مطالعه خواهید کرد. معرفی سایت GTMetrix و کاربرد سایت GTMetrix در افزایش سرعت سایت را خواهیم گفت. در ادامه نیز به نحوه رفع خطای سایت GTMetrix اشاره می‌کنیم. زمانیکه در گوگل، سایت GTMetrix را جستجو می‌کنیم اغلب جستجوها مربوط به سایت GTMetrix چیست است. این یعنی خیلی از ما هنوز نمی‌دانیم که سایت GTMetrix چیست و کاربرد سایت GTMetrix در کجاست. به همین دلیل ما در تیم پشتیبانی و تولید محت
پوست پس از اپیلاسیون با موم لطیف تر می شود. این، یکی از بهترین فواید استفاده از موم است. وقتی موم روی پوست قرار می گیرد به سرعت شروع به خشک شدن می کند و در فاصله خشک شدن موم تا جدا کردن آن، سلول های خشک شده و مرده ی پوست به موم می چسبند و همراه آن جدا می شوند، در حالی که وقتی از تیغ یا کرم های موبر استفاده می کنید این اتفاق به این شکل رخ نمی دهد. در برخی موم ها برای ایجاد خاصیت مرطوب کنندگی از آلوئه ورا یا کره نیز استفاده می شود. پس اپیلاسیون با موم
کاهش پینگ چیست ؟
اگر اهل بازی های آنلاین باشید ، بعید به نظر میرسد که کلمه پینگ را نشنیده باشید.
بعد از فراگیر شدن اینترنت ADSL در کشور و استفاده مردم  از این نوع اینترنت ها ، سرعت اینترنت به یکی از معیار های مهم ، برای کیفیت اینترنت شده است .
اما در کنار سرعت اینترنت، گزینه دیگری به نام پینگ نیز مطرح است که بسیار اهمیت دارد.
پینگ مخفف کلمه Packet Internet Groper می باشد و یکی از رایج ترین دستورات رایانه ای میباشد.

یکی از راههای کاهش پینگ ، خرید کاهش پینگ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها